Kalendarium


 

 

Kalendarium aktywności Galerii ON

1977

  • Wojciech Wołyński / grafika, rysunek
  • Michiyo Yamamoto (J) / grafika, rysunek
  • Krystyna Piotrowska / tkanina

1978

  • Katarzyna Piątkowska / gobelin
  • Mariusz Kozakiewicz / Figura niemożliwa / rysunek (Piotr Paweł Kawiecki / wiersze)
  • Małgorzata Konwerska / malarstwo
  • Andrzej Pągowski / plakat
  • E. Fiołek, R. Kowalik / grafika
  • KRAJOBRAZY / grafika / artyści: Grzegorz Nowicki, Jacek Papla, Jacek Rybczyński, Tadeusz Siara
  • TROCHĘ DOBREJ GRAFIKI / artyści: Urszula Bąk, Józef Drążkiewicz, Izabella Gustowska, Wojciech Müller, Grzegorz Nowicki, Jacek Papla, Jacek Rybczyński, Andrzej Załecki
  • Roman Żygulski, Piotr Kunce / grafika
  • Marzena Kawalerowicz / tkanina
  • MIĘDZYNARODOWE BIENNALE GRAFIKI / wybór
  • Andrzej Maciej Łubowski / malarstwo
  • NAJMŁODSZA GRAFIKA / artyści: M. Barbucha, A. Bębenek, A. Chlanda, J. Chartowski, E. Josefowski, R. Karalus, A. Kuczmiński, A. Piątek, J. Piech, P. Sonnewend, T. Struk, P. Zaborowski
  • Jacek Gulczyński / grafika
  • Andrzej Tomaszewski / malarstwo
  • Grzegorz Sztabiński / Czas zatrzymany – czas odzyskany
  • ZMIENIĆ SIEBIE TWORZĄC OBIEKT, KTÓRY POTEM ISTNIEJE SAMODZIELNIE / pracownia Magdaleny Abakanowicz PWSSP
  • CZERŃ I BIEL – Galeria Foto Medium Art w Galerii ON / artyści: Janusz Bałdyga, Jerzy Onuch, Łukasz Szajna, Andrzej Baranowski, Jan Berdyszak, Leszek Brogowski, Zbigniew Dłubak, Stanisław Dróżdż, Alek Figura, Andrzej Jórczak, Zdzisław Jurkiewicz, Jarosław Kozłowski, Ireneusz Kulik, Józef Liebersbach, Mariusz Łukawski, Jerzy Olek, Zbigniew Staniewski, Janusz Szczucki, Grzegorz Sztabiński, Leszek Szurkowski, Ryszard Tabaka, Ryszard Winiarski
  • Leonard Pędziołek / grafika
  • Jacek Stokłosa / Poza wyborem, zestaw 2
  • ABSOLWENCI PWSSP
  • Tomasz Struk / grafika
  • Mariusz Mroszczak, Tomasz Sikora / Album
  • V. Musugrave / Filmy prywatne
  • Yukiko Nobusawa (J) / tkanina
  • Eugenio Carmi (I) / grafika
  • Pierluigi Croci (I) / O pamięci / rysunek
  • Witkacy / Portrety / fotografie
  • Jacek Papla / grafika
  • Lucqes Trigaut (B) / rysunki
  • SZTUKA KOBIET / artystki: Maria Pinińska-Bereś, Izabella Gustowska, Anna Kutera, Natalia LL, Ewa Partum, Krystyna Piotrowska, Teresa Tyszkiewicz
  • Marcel Duchamp / La boite en valise / wystawa odbyła się w galerii BWA, organizator: Galeria ON we współpracy z Narodowym Muzeum Sztuki Centrum Georges’a Pompidou, Paryż
  • Andrzej Pepłoński / malarstwo
  • Douglas Davis (USA) / fotografia, wideo
  • Jacek Drabik / TV – rodzaj żeński
  • Grażyna Brylewska-Pędziołek / tkaniny
  • Edward Dwurnik / Rysunki
  • Michael Kidner (UK) / prace graficzne
  • Akira Komoto (J) / Barwy natury, fotografii, malarstwa / Masaki
  • Nakayama (J) / Dopełnienia i konfrontacje / wystawa
  • Kunito Nagaoka (D – Berlin Zachodni) / prace graficzne
  • Grzegorz Sztabiński / Względność trwania – względność zmiany /rysunek
  • TEATR 8 DNIA / Wzlot / spektakl na podstawie Osipa Mandelsztama
  • Mikołaj Smoczyński / Określenia

1982

  • stan wojenny – Galeria ON zawiesiła działalność

1983

  • Andrzej Pepłoński / Prace malarskie
  • Jacek Wojciechowski / z cyklów Bardzo małe aktywności i Wyższa konieczność / pokaz
  • Wojciech Bruszewski z pracownią oraz Kołem Naukowym PWSSP / realizacje i dokumentacje prac zrealizowanych na plenerach w Skokach (1982–83)
  • Leszek Brogowski / Projekt Action Painting / pokaz i odczyt
  • Jan Berdyszak / Studium po… / wystawa
  • Maciej Haufa, Andrzej Załecki / grafika
  • Mariusz Kruk / Ściana
  • Irmina Felińska / grafika, rysunek
  • Izabella Gustowska / Względne cechy podobieństwa / pokaz
  • Robert Sobociński / Martwa natura / instalacja
  • 2 x 2 x WYSOKOŚĆ / studenci pracowni Izabelli Gustowskiej /instalacje, pokazy
  • Krzysztof Zaworonko / Prace z 1983 roku
  • Paweł Łubowski / malarstwo
  • Klaus Groh (D) / Papiery/Papers / wystawa
  • Gerard V. Gleason (UK ) / rysunki
  • Rafał Strent / grafika
  • Susan Kerr (UK) / rysunek, grafika komputerowa
  • Kaspar Th. Linder (F) / Portrety / wystawa
  • Jan Berdyszak / Droga / instalacja
  • Andrzej Wielgosz / Słownik znaków rysunkowych / wystawa
  • Jan Stanisław Wojciechowski / Płaski koniec / instalacja
  • Jacek Rykała / Pejzaże / malarstwo
  • Grzegorz Sztabiński / O krzyżu / rysunek
  • Ewa Zawadzka-Rykała / rysunek, grafika
  • Piotr Kowalski / malarstwo
  • Andrzej Pepłoński / Nashville / instalacja
  • Mirosław Pawłowski / Fakty – notatnik subiektywny 81, Kamuflaże 83/84 / grafika
  • Witosław Marek Czerwonka / Listy z Gdańska i inne 1982/84 /rysunek, malarstwo
  • Andrzej Zdanowicz, Zbigniew Kosicki / malarstwo
  • Marek Zaborowski / grafika
  • Jan Berdyszak / Inne od baz / instalacja
  • Brian R. Smith (UK) / Między dwoma stanami / wystawa, pokaz
  • Tomasz Psuja / Pejzaże / malarstwo
  • Grzegorz Banaszkiewicz / rysunek, grafika
  • 11… / artyści: Berdyszak, Ćwiek, Dudkowiak, Gustowska,Grzegorczyk, Haufa, Kaźmierska, Pepłoński, Sobociński, Szańkowski, Wojtkowiak / wystawa, instalacje, pokazy
  • Jacek Strzódka / malarstwo
  • Andre Baldick-Decko (F) / Struktury kosmiczne / rysunki, obrazy, muzyka
  • Janusz Marciniak / obrazy, rysunki
  • Kazimierz Sita / Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni, bo takim jakim sądem sądzicie i was osądzą… / pokaz
  • Henryk Starikiewicz / Retusz / malarstwo
  • Andrzej Leśnik / malarstwo
  • Jerzy Kopeć, Tadeusz Sobkowiak / Rysunek czwarty wyprawy /wystawa
  • Leszek Brogowski / Rozważania rysunkowe, seria XXI. Strukturalny sens formy kżyża / instalacja
  • Wojciech Olesiak / Sztuczny kult / instalacja, wideo / współpraca: Lidia Zielińska, Jarek Brychcy
  • Artur Tajber / Trzy, triada, trójkąt / rysunki, instalacja, performance
  • Marian Stępak / Obrazy / obiekty malarskie
  • Grażyna Strykowska / malarstwo
  • Ryszard Gieryszewski / grafika, malarstwo
  • Olle Dahl, Helmtrud Nystrom, Marianna Manner (S) / grafika
  • Andrzej Leśnik / Ćwiczenia z trójkątem na płaszczyźnie / rysunek
  • Joanna Grzegorczyk / Horyzont – część I / instalacja
  • Johanna Boga (IS) / grafika
  • Jolanta Kaźmierska / Spacery / instalacja
  • Tadeusz Wielecki / Teatr instrumentalny – Kontrabas solo / pokaz, koncert
  • Bogdan Korczowski (F) / grafika
  • Mikołaj Smoczyński / Secret Performance, 15 epizodów, ekspozycja / instalacja
  • Jerzy Olek / Jest i nie Jest / wystawa / współpraca: J. Byrczak, Konopka, A. J. Lech
  • Adriena Simotowa (CS) / Rysunek
  • Jacek Przybyła / Collage / wystawa
  • Cecile Massart (B) / grafika komputerowa
  • Alma Joray (USA) / Kobieta i jej smok / performance
  • Cezary Maciej Ostrowski / Normalne rysunki ołówkiem – pięć(niesygnowane) / wystawa, pokaz
  • Eva Maria Schön (D, Berlin Zachodni) / performance
  • LOGOMOTIVES 1963–1983 (A. Misson, J. Blaine, J. F. Borg, P. de Vree, Miccini, Sarenco, P. Verdi) (I) / wystawa, pokazy / katalog
  • Jacek Strzódka / Kilka obrazów / wystawa
  • Janina Kotyś-Kublicka / grafika
  • Adriena Simotova (CS) / Rysunek
  • Sabine Reiff (D) / instalacja, wideo, performance
  • Marcin Berdyszak / Fala, Beuysowi / instalacje
  • Teresa Czajkowska / grafika
  • Lech Hajdamowicz / grafika
  • Monika Małkowska / rysunek
  • Celine Grenier, Luc Paris (Kanada) / performance
  • Andrzej Zdanowicz / malarstwo
  • Mikołaj Smoczyński / Secret performance III / instalacja
  • Joanna Imielska / malarstwo
  • Cezary Ostrowski / Hermenegilda / instalacja
  • Teresa Murak / Pragnienie, czuwanie, czynienie / performance
  • Maciej Depczyk / Nieobecność / instalacja
  • OBECNOŚĆ / artystki: Izabella Gustowska, Aleksandra Hołownia, Danuta Mączak, Anna Płotnicka, Krystyna Piotrowska, Anna M. Potocka, Joanna Przybyła, Eva Maria Schon, Adriena Simotova, Lidia Zielińska / miejsca: Galeria ON, Galeria Kontakt, Galeria Wielka 19, klub DNO (PWSSP) / kuratorka: Izabella Gustowska
  • Anna Nawrot / Odczytanie / wystawa, performance
  • Irena Nawrot / Małe i duże, wspólne i niczyje / pokaz
  • PREZENTACJA ZAPISÓW VIDEO / artyści: Laurie Anderson, James Benning, Burt Barr, Dara Brinbaum, Chip Lord, Mickey Mc Gowan, Joan Jonas, Bill Seaman, Bill Viola / kuratorka: Kathy Huffman (USA)
  • Rainer Grodnick (D) / rysunki, instalacja
  • Jerzy Treliński / instalacja, prace graficzne
  • Andrzej Fasicki / rysunek
  • Piotr Kurka / Ilustracje albo wiersze / instalacja
  • Stephen Dowson (UK) / Static dance / instalacja, wideo
  • Ewa Majchrzak / Balada o Kreuzbergu / wystawa
  • Zbigniew Kamiński / Rysunki z lat 1980–87 / wystawa
  • OBECNOŚĆ II – sztuka dźwięku / artyści: Wolf Kahlen, Jarosław Kozłowski, Toine Horvers, Theo Raben, Arno von Roosmaien, Cezary Ostrowski, Lidia Zielińska, Zbigniew Koźlik, Olga Szwajger, Tadeusz Wielecki / instalacje, akcje, pokazy, performance
  • POLSKA FOTOGRAFIA INTERMEDIALNA LAT 80-TYCH, FOTOGRAFIA ROZPROSZONA / wystawa w Galerii BWA Poznań
  • Małgorzata Kościelak / wystawa
  • Jan Berdyszak / Stany moralności / instalacja
  • PREZENTACJA SZKOŁY Z ALFTER (D) / wystawa prac studentów i pedagogów
  • Loes Hoebnick (NL) / wideoinstalacja, performance
  • Monika Małkowska / Ikonostasy i inkarnacje / wystawa
  • Maciej Depczyk / Stany zapomnienia / instalacja
  • Ondrej Michalek (CZ) / grafika
  • Lance Letscher (USA) / rysunek
  • Krzysztof Sołowiej / Kobaltowo-błękitne / instalacja, performance
  • Jan Berdyszak / U kamienia / instalacja
  • Jean de Breyne, Joan Smith, Evan Burnett-Smith, Jean Cloude Guillaumon, Jean Luis Raynard (F) / wystawa zbiorowa
  • Susan Derges (UK) / wideoinstalacja
  • TUTAJ JESTEM / wystawa w ramach Biennale Sztuki dla Dziecka
  • Angela Weyersberg (UK) / Bath – Poznań / instalacja
  • Tonie Leshyk (Kanada) / rysunek
  • Nicola Collins, Peter Cusack, Devis Music / puzon, gitara, elektromiks / koncert
  • Antoni Mikołajczyk / Antynomie / instalacja
  • Jacek Fijałkowski / Być, nie być / instalacja
  • Marek Jakuszewski / rysunek
  • Anna Tyczyńska / rysunek, instalacja
  • Lidia Zielińska / pokaz
  • Sławek Sobczak / Było wietrznie / instalacja
  • Małgorzata Czaińska / Tłumna samotność / instalacja
  • Joanna Imielska / Zwierciadła / instalacja
  • TROCHĘ SŁOŃCA, TROSZECZKĘ KSIĘŻYCA / wystawa zbiorowa/ artyści: Małgorzata Czaińska, Marek Jakuszewski, Małgorzata Ryńska, Monika Tomaszewska, Sławek Sobczak
  • Waldemar Masztalerz / rysunek
  • Sissel Tolaas, Milovan Markovic (D – Berlin Z.), Labolatorium IV / instalacja
  • Jacek Cyganek / Wyciąg z aktu siedzenia / rysunek, grafika
  • GALERIA – PRACOWNIA / artyści: Marek Jakuszewski, Marek Wasilewski / wystawa
  • Izabella Gustowska / Sen I / wideoinstalacja
  • Andrzej Pepłoński / Prace / wystawa
  • Małgorzata Czaińska, Sławek Sobczak / By wam powiedzieć wszystko, wszystko powiem / instalacje
  • Wojciech Łazarczyk / Prace / wystawa
  • Agata Michowska / obiekty
  • Danuta Krupska-Sołowiej, Krzysztof Sołowiej / wystawa
  • Jan Gryka / Skaza świadomości / instalacje
  • GRAFIKA POSZUKUJĄCA / wystawa zbiorowa / artyści: Jan Berdyszak, Andrzej Bobrowski, Stefan Ficner, Izabella Gustowska, Jerzy Hejnowicz, Alina Kus, Wojciech Müller, Andrzej Pepłoński, Krystyna Piotrowska, Piotr Szurek
  • Dariusz Głowacki / Ing-Iang – czyli wyzwolenie przez sztukę / instalacje
  • Erik Bakke (USA) / New works / malarstwo
  • Paul Suchocki (B) / Nature Morte / obiekty
  • Jerzy Hejnowicz / Rozmowy z martwą naturą / obiekty, instalacje
  • Sławomir Barcik / Na papierze / fotografia
  • Marek Jakuszewski / Dead can dance / instalacja
  • Izolda Kiec / odczyt z cyklu Inne Słowo / koordynacja: Marek Wasilewski
  • Agnieszka Błędowska, Katarzyna Jakuszewska / obiekty, instalacje
  • Aldona Wiśniewska, Rysunek i słowo, wystawa, odczyt
  • Marek Jakuszewski, 365 magicznych dni, wystawa
  • Bolesław Kuźniak / odczyt z cyklu Inne Słowo / koordynacja: Marek Wasilewski
  • SZTUKA NIEOBECNA / festiwal artystyczny / artyści: E. Bakke, R. Czarkowski, J. Felcyn, Z. Łozowiecki, F. Kajka-Pyś, J. Konopelko, J. Koza, M. Kurzwelly, K. Mathys, T. Matusewicz, K. Pawłowska, M. Pyś, M. Rajkowski, S. Sobczak, K. Urbański, M. Wasilewski, T. Wendland, P. Wyrzykowski, M. Zammenhoff, oraz grupy Totart i Zlali mi się do środka / obiekty, instalacje, performance, spektakle, filmy wideo, koncerty, działania efemeryczne / wiele lokalizacji na terenie Poznania / kuratorzy: Małgorzata Czaińska, Sławek Sobczak
  • Jacek Felcyn / Rumble fish / instalacja, obiekty
  • OBECNOŚĆ III / 3 niezależne wystawy prezentowane w 3 przestrzeniach / Galeria Miejska Arsenał, artystki: Izabella Gustowska, Zofia Kulik, Anna Kutera, Natalia LL, Małgorzata Niedzielko, Krystyna Piotrowska, Anna Płotnicka / Muzeum Etnograficzne, artystki: Magdalena Abakanowicz, Halina Chrostowska, Barbara Falender, Wanda Gołkowska, Izabella Gustowska, Aleksandra Jachtoma, Maria Jarema, Janina Kraupe-Świderska, Ewa Kuryluk, Natalia LL, Danuta Leszczyńska-Kluza, Jadwiga Maziarska, Zuzanna Pawlicka, Teresa Pągowska, Maria Pinińska-Bereś, Krystyna Piotrowska, Alina Szapocznikow, Danuta Waberska, Magdalena Więcek-Wnuk (Galeria wystaw autorskich realizowana przez Muzeum Narodowe w Poznaniu) / Galeria ON, artystki: Zuzanna Baranowska, Agata Michowska, Małgorzata Sufleta, Anna Tyczyńska / kuratorka: Izabella Gustowska
  • Alina Kus / Milcząc / rysynki
  • Alina Siejakowska-Chruszcz / rysunki
  • Aneta Fiołek / Przedmioty dla A / instalacja
  • Marek Wasilewski / Lazurowa procesja / wideoinstalacja
  • Lucyna Winkel / Most / spektakl multimedialny
  • Sławek Sobczak / Jak rzeka / instalacja
  • Sól i jego koledzy – czyli świąteczna uczta gentlemanów i szaleńców / cykl spotkań autorskich z okazji wydania 15 nr czasopisma Woskówka / koordynacja Marek Wasilewski
  • Przemysław Jasielski / instalacja
  • Małgorzata Ryńska / Dezinstalacja / instalacja
  • INNA KSIĄŻKA / wystawa, wystąpienia / artyści: A. Awsiej, A. Balewska, S. Chorążyczewska, P. Czech, L. Fierens, D. Głowacki, J. Hoffmann, M. Jakuszewski, J. Kabala, P. Konjo-Konnak, A. Kudłaty-Kozdrowski, J. Olek, K. Pawełska, S. Siegeg, P. Szychalski, E. Twarowska-Sioda, T. Wendland, grupa Totart / kurator: Marek Jakuszewski
  • Joanna Hoffmann / W pomiędzy stronach / instalacja, książka artystyczna
  • Tomek Wendland / Flagi / instalacja, performance
  • Bevery Piersol (A) / instalacja
  • Michael Kurzwelly / Zapraszam na herbatę / akcja, instalacja, obiekty
  • Szymon Kantorski, Dariusz Sośnicki / wieczór autorski z cyklu Inne Słowo
  • Małgorzata Czaińska / W – za – przez, przez – za – w / instalacja
  • Gertrude Moser-Wagner, Friderike Schwelzer, Schen Chia Ling, Carla Dagenhardt, Sabine Marte, Anna Goerlitz (A) / instalacje, obiekty, fotografie
  • Marek Jakuszewski / Podróże / ceramika / wystawa
  • Marek Jakuszewski / Czas snu / ceramika, szkło / wystawa
  • Maciej Mazur / instalacja
  • SZTUKA NIEOBECNA II / festiwal artystyczny /artyści: E. Bakke, A. Bark, W. Bobrowicz, J. Ciesielski, M. Czaińska, R. Czarkowski, J. Dzięcielewski, Ł. Guzek, J. Felcyn, E. Fellows, A. Lewicka-Dzięcielewska, F. Kajka-Pyś, J. Koza, P. Komorowska-Birger, M. Kurzwelly, B. Masuch, C. Minkus, M. Pyś, S. Sobczak, Z. Sobczuk, J. Szeleszyński, M. Wasilewski, L. Winkel, T. Wendland / instalacje, performance, obiekty, wideo, grafika, animacja komputerowa, spektakle, koncerty / wiele lokalizacji na terenie Poznania/ kuratorzy: Małgorzata Czaińska, Sławek Sobczak
  • Radosław Sławiński / Życie zastygło i czas płynął nieomal poza mną / instalacja
  • Andrzej Dondajewski / Pion, poziom / instalacja
  • Agnieszka Błędowska / instalacja
  • Sławomira Chorążyczewska / Wieże / instalacja
  • Małgorzata Czaińska / Fragmentaryczne / instalacja
  • 3X3 / wystawa zbiorowa / artyści: Merigold Hodekinson, Lynn Hevitt, Simon Streather (UK) / instalacje
  • Edward Fellows (UK) / performance
  • BEZ TYTUŁU / wystawa z cyklu Pracownia – pracownia Izabelli Gustowskiej / Galeria ON, artyści: Andrzej Dondajewski, Monika Martini, Sławek Sobczak, Marek Wasilewski / Aula PWSSP, artyści: Izabella Gustowska, Piotr Komarnicki, Barbara Kowalczyk, Małgorzata Ryńska, Tomasz Wendland / wideo, instalacje, obiekty
  • Mariusz Woszczyński / Opisy, obrazy, rysunki / wystawa
  • DROBNE NARRACJE / wystawa zbiorowa z okazji XV-lecia Galerii ON w Galerii Miejskiej Arsenał / artyści: Jan Berdyszak, Izabella Gustowska, Marek Jakuszewski, Agata Michowska, Antoni Mikołajczyk, Andrzej Pepłoński, Krystyna Piotrowska, Eva Maria Schön, Brian Reffin Smith, Mikołaj Smoczyński, Sławek Sobczak, Sissel Tolaas, Anna Tyczyńska, Marek Wasilewski, Tomasz Wendland / rzeźby, obiekty, instalacje, wideo / kuratorzy: Izabella  Gustowska Grzegorz Dziamski
  • VIS-A-VIS / wystąpienia performance towarzyszące wystawie Drobne narracje / artyści: Agnieszka Balewska, Waldemar Bochniarz, Elżbieta Kalinowska, Waldemar Tatarczuk, Ewa Zarzycka
  • Ed Fellows (UK) / Ostatni nie-performance na zawsze II / performance
  • Hanna Kuczma / Przeistoczenia / grafika, rysunek
  • Tomasz Matusewicz / Fanu-el / instalacja
  • OBECNOŚĆ IV / wystawa zbiorowa w galerii teatru La Coupole w Rennesn (F) / artystki: Izabella Gustowska, Barbara Kowalczyk, Agata Michowska, Alina Siejakowska-Chruszcz, Małgorzata Sufleta, Anna Tyczyńska / kuratorka: Izabella Gustowska / koordynacja Sławek Sobczak
  • Zbigniew Warpechowski / performance / z cyklu VIS-A-VIS
  • Barbara Kowalczyk / Odkryte, przeniesione / instalacja
  • Alicja Lewicka / Zamieszkanie / instalacja
  • Maciej Depczyk / Instalacja / instalacja
  • Janusz Bałdyga / Performance na pustym cokole / performance z cyklu VIS-A-VIS
  • Marek Wasilewski / Tryptyk / wideoinstalacja
  • Marcin Berdyszak / Fresh fruits table – hommage a Matta-Clark/ performance, instalacja
  • Douglas Davis (USA) / prezentacja autorska
  • Jarosław Hulbój / performance z cyklu VIS-A-VIS
  • LŚNIENIE / wystawa z cyklu Pracownia – pracownia Instalacji i Wideo prof. Antoniego Mikołajczyka / artyści: Mirosław Bryżys, Renata Czajor, Grzegorz Grzesik, Radosław Jakubiak, Angelina Janas, Mirosław Kaczmarek, Sebastian Klosowski, Piotr Komarnicki, Sasza Komarow, Jacek Kostyła, Zuzanna Lewandowska, Mark Maksimowicz, Joanna Migodzińska, Antoni Mikołajczyk, Katarzyna Mularczyk, Jarema Strus, Marcin Sztukiewicz, Marek Wasilewski / pokazy, wideoinstalacje, instalacje
  • Tomasz Wendland / Annunziazione / instalacja
  • SOMETHING AND NOTHING / wystawa zbiorowa / artyści: Renata Brink, Cath Brisof, Barry Cunninghan, Maggic Haden, Janet Hand, Christopher Lee, Liz Nilsson, Snezana Skoko Papić, Tessa Speak / obiekty, instalacje
  • Monika Martini-Madej / wideoobiekty
  • NEW POTATOES / wystawa zbiorowa / artyści: Mark Hill, Michael Kay, Gary Perkins (UK) / obiekty, instalacje / część wystawy prezentowana w Auli ASP
  • Radosław Czarkowski / Intymność dwojga / obiekty, instalacje
  • Jarosław Dzięcielewski / Naprzeciw – pole, w którym wszystko może się zdarzyć / instalacje malarskie
  • Aldona Wiśniewska / Rysunek i Słowo II / rysunki, poezja
  • Agata Michowska / rzeźby
  • INNER SPACES III / wystawa zbiorowa / artyści: Roger Bourke, Izabella Gustowska, Michael Lumb, Antoni Mikolajczyk, Marek Wasilewski, Tomek Wendland / obiekty, instalacje
  • UNTER EINEM DACH. POLNISCHE GALERIEN ZU GAST IM PODEWIL / udział Galerii ON w wystawie zbiorowej / artyści: Izabella Gustowska, Sławek Sobczak, Tomasz Wendland / miejsce Podewil Berlin / kuratorka: Angelika Stepken
  • Monica Ross (UK) / The Storehouse, Passages / wideoinstalacje
  • Alina Siejakowska-Chruszcz / Wewnątrz / instalacja
  • THE HAIR EXPERIMENT / grupa KLIPANI U PUDINGU: Miloś Tomić, Daniel Kovać, Boris Mladenović, Żolt Kovać (Se) / rysunki, obiekty, instalacje
  • Elżbieta Wojtulewicz / Obrzeża / rysunki, instalacje
  • REALIZACJI KILKA / wystawa performatywna studentów pracowni prof. Izabelli Gustowskiej / artyści: Monika Ciucias, Hubert Czerepok, Joanna Fodczuk, Joanna Kujawa, Izabella Kolka, Agata Kula, Magdalena Marciniak, Edyta Mazurczuk, Anna Przychodzka, Rafał Witek
  • Birgit Masuch (D) / fotografia, poezja wizualna
  • Laurenz Theinert (D) / instalacje fotograficzne
  • Izabella Gustowska / Źródło II / wideoperformance
  • Wojciech Kucharczyk / Fulguryty, rysunki po błyskach / wystawa, performance
  • PRZESTRZENIE WŁASNE / wystawa z cyklu Pracownia – pracownia prof. Jana Berdyszaka / artyści: Hubert Czerepok, Agnieszka Kalinowska, Anna Pawłowska, Anna Smolińska, Marcin Szydłowski
  • Bruce Allan (UK) / Oudside in / instalacja, prezentacja autorska
  • Anna Tyczyńska / Przypływy – część trzecia / obiekty, instalacja
  • Malgorzata Sufleta / Czerwony kur / instalacja
  • Sławek Sobczak / Instalacja L / instalacja
  • INNER SPACES IV – bis / wystawa finałowa IV Międzynarodowej Letniej Akademii Sztuki w Skokach / kuratorzy: Marek Wasilewski, Tomasz Wendland
  • Wojciech Duda / instalacja
  • Łukasz Skąpski / CARP E-1 i inne instrumenty / wystawa, prezentacja autorska
  • Piotr Komarnicki / obiekty, slide-show
  • Agnieszka Balewska / Płuco w ręce / performance
  • Anna Baumgart / Bezpieczny azyl własnej niemocy / obiekty, instalacja, wideo
  • Norbert Walczak / performance
  • Marek Jakuszewski / Czas / instalacja
  • Dorota Berdyszak / obiekty, rysunki
  • Konrad Kuzyszyn / Obiekty bycia / instalacje fotograficzne
  • Zbigniew Oksiuta (D) / XYZ / instalacja architektoniczno-urbanistyczna
  • Jerzy Hejnowicz / Ze-Wnętrza / obiekty
  • TRANSLATE / wystawa stażystów i dyplomantów Wydziału Tkaniny, Goldsmiths University of London / kuratorka: Anna Goebel
  • 4 POSTAWY / wystawa z cyklu Pracownia – pracownia prof. Jarosława Kozłowskiego / artyści: Agnieszka Kalinowska, Aleksander Komarow, Marlena Kudlicka, Anna Pawłowska / instalacje, obiekty
  • Magdalena Gryska / Obiekty malarskie z cyklu Rozproszenie
  • Wojtek Łazarczyk / Rysunki
  • Tomek Wendland / To co widzę, nie jest tym co zostało powiedziane / instalacja
  • DOWÓD / evidence; proof; record; token; trace; signal; stamp; sing; mark / ZNAK / wystawa polsko-brytyjska uczestników warsztatów studenckich w Skokach / artyści: Matthew Day, Thomothy Flitctoft, Justyna Gackowska, Izabela Kolka, Paweł Kruk, Magdalena Marciniak, Gill Norgate, Emma Peascoud, Justyna Scheuring, Marcin Szydłowski, Paweł Święcicki
  • Sławomir Belina / Mechasyfika / obiekty fotograficzne
  • Piotr Komarnicki / obiekty, fotografie
  • Laurenz Theinert / wystawa w ramach Festiwalu Inner Spaces V/ kurator: Tomasz Wendland
  • Sybil Kohl (D) / Exihibitionspace/ storagespace (Galeria ON) / instalacje
  • Robert Frąckowiak / MRU / fotografia
  • THREE THIRDS OF A POLYGON / Glad Fryer, Rebecca Eriksson, Peter Evans (UK) / instalacje, obiekty
  • Dariusz i Joanna Fodczuk / Paragaleria / instalacje
  • Hubert Czerepok / Instalacja / instalacje
  • Brendon O’Neill (IR) / Myśl sprowokowana / instalacja, obiekty fotograficzne, fotografia
  • Michael Kurzwelly / In memoriam / instalacja, akcja
  • Agata Michowska / w ramach cyklu wystaw Olgierd Nowak – XX lat później / Galeria Biała, Lublin
  • Jarosław Kozakiewicz / O granicach ciał / obiekty
  • KILKA PRYWATNYCH IMPULSÓW / w ramach cyklu wystaw Olgierd Nowak – XX lat później / Galeria Arsenał Białystok / artyści: Jan Berdyszak, Hubert Czerepok, Izabella Gustowska, Jerzy Hejnowicz, Joanna Hoffmann, Jarosław Kozakiewicz, Sławek Sobczak, Anna Tyczyńska
  • Marek Targoński / Schematy / obiekty, instalacje
  • Anthea Nicholson (UK) / (Un)Realisable Projects For Places / instalacja
  • Dariusz Głowacki / Może Śródziemne / instalacja
  • Agnieszka Balewska i Sławek Sobczak / w ramach cyklu wystaw Olgierd Nowak – XX lat później / Galeria QQ, Kraków
  • Dariusz Korol / obiekty malarskie
  • ZIARNA PIASKU OGLĄDAĆ POJEDYNCZO / wystawa z cyklu Pracownia – pracownia prof. Andrzeja Pepłońskiego / artyści: Mariusz Jędryczka, Zbigniew Rogalski / obiekty, rysunki
  • Mirosław Kaczmarek / instalacja
  • Grzegorz Grzesik / obiekty interaktywne
  • Anna Pawłowska / Przestrzenie dla przestrzeni / instalacje
  • DOTYK / w ramach festiwalu Inner Spaces VI / sympozjum, prelegenci: Bożena Czubak, Alicja Kępińska, Roman Kubicki, Tomasz Wendland / performance / artyści: Janet Pattman, Martin Burton
  • Wojciech Duda, Jerzy Hejnowicz, Joanna Hoffmann, Wojciech Łazarczyk / w ramach cyklu wystaw Olgierd Nowak – XX lat później / Galeria Wyspa, Gdańsk
  • Gabi Rets (NL) / Papiery podróżne / instalacja
  • Agnieszka Świder / Otarcie / instalacja
  • Beat A Rzeżnikiewicz / Zwierzenia / instalacja
  • SPOTKANIA ARTYSTÓW PERFORMANCE – ODPRYSKI / artyści: Agnieszka Balewska, Janusz Bałdyga, Radosław Czarkowski, Dariusz Fodczuk, Izabella Gustowska, Jarosław Hulbój, Paweł Kaszczyński, Władysław Kaźmierczak, Jarosław Koziara, Wojciech Kozłowski, Waldemar Petryk, Waldemar Tatarczuk, Jerzy Truszkowski, Norbert Walczak, Tomasz Wendland, Piotr Wyżykowski, Wojciech Zamiara, oraz program OFF / kurator: Hubert Czerepok
  • Sławomir Brzoska / Simlicioris / instalacja
  • Andrzej Bobrowski / Na ulicy zamordowano Słońce. Gdzie byłaś? / obiekty
  • Dorota Berdyszak / instalacja
  • Andrzej Pepłoński / w ramach cyklu wystaw Olgierd Nowak – XX lat później / Galeria Potocka, Kraków
  • Ryszard Górecki / Obiekty / obiekty malarskie
  • Paweł Kaszczyński / instalacja
  • Marcin Berdyszak, Sławek Sobczak / w ramach cyklu wystaw Olgierd Nowak – XX lat później i wystawy MIEJSCA SYGNOWANE / CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa
  • Gerold Miller, Pietro Sanguineti (D) / instalacje graficzne, wideo
  • Tomasz Matusewicz / W poszukiwaniu utraconej formy. Dwanaście bram. Między rzeźbą a obrazem / instalacje
  • Sławek Sobczak / Korytarze / instalacja multimedialna
  • Piotr Lutyński, Marek Kozica / Rdzeń / obiekty, cykl akcjiperformatywnych
  • Leszek Przyjemski – Museum of Histerics 1968–99 / Punkt konsultacyjny artystycznych służb specjalnych / kurator: Hubert Czerepok
  • Jerzy Hejnowicz / w ramach cyklu wystaw Olgierd Nowak – XX lat później / Galeria Kont, Lublin
  • Marek Wasilewski / wideoinstalacja
  • Marek Jakuszewski / Łodzie świata / obiekty ceramiczne, instalacja
  • (98–99) / wystawa z cyklu Pracownia – pracownia multimedialna prof. Grzegorza Klamana, ASP Gdańsk / artyści: Anna Lasocka, Artur Gogołkiewicz, Dorota Miroń, Dorota Nieznalska, Mariusz Pniewski
  • Tomasz Brejdak / Arche-tektury / obiekty
  • Connor Kelly (UK) / instalacja dźwiękowa / kurator: Joanna Hoffmann
  • Annee Olofsson (S) / Nowe prace / fotografie, wideoinstalacja / kurator: Sławek Sobczak
  • Paweł Kaszczyński, Zbigniew Rogalski / w ramach cyklu wystaw Olgierd Nowak – XX lat później i wystawy Młoda sztuka z Poznania / Galeria B, Frankfurt/O.
  • Andrzej Bobrowski, Jerzy Hejnowicz, Tomasz Matusewicz / w ramach cyklu wystaw Olgierd Nowak – XX lat później i wystawy Młoda sztuka z Poznania / Galeria Prowincjonalna, Słubice
  • Martin Parker (UK) / Ambient City / instalacja / kurator: Marek Wasilewski
  • Hubert Czerepok / instalacja, fotografia
  • Izabela Gustowska / …szeptem… / wideoinstalacja
  • Joanna Hoffmann / Repetycje / książki, instalacja
  • Marcin Berdyszak / To whom it may concern / instalacja
  • Powstanie Studia dokumentacji i promocji sztuki Galerii ON
  • Leszek Golec i Tatiana Czekalska / nie Wszystkie Stworzenia / fotografia
  • Anna Tyczyńska / w ramach cyklu wystaw Olgierd Nowak – XX lat później / Galeria Wschodnia, Łódź
  • Krzysztof Sołowiej / Na początku było zwątpienie, inne namiętności i materia / instalacja, obiekty
  • Wojciech Zasadni / Mrożonki i inne obiekty / obiekt, wideoinstalacja
  • Leszek Przyjemski – Museum of Hysterics 1968–2000 / Punkt konsultacyjny artystycznych służb specjalnych II / wydarzenie
  • Grzegorz Borkowski / Czysta sytuacja / odczyt
  • Marlena Kudlicka / Kondycja / obiekty malarskie, fotografia
  • RELIKWIARZ czyli KOLEKCJA / wystawa ze „zbiorów” Galerii ON
  • Agnieszka Tarasiuk / Stado, Żaloty / filmy wideo, rysunek
  • IN MEMORIAM / wystawa studentów i absolwentów pracowni prof. Antoniego Mikołajczyka / artyści: Sylwia Górak, Grzegorz Grzesik, Monika Krzyżaniak, Magdalena Marciniak, Natalia Martisewicz, Zuzanna Niespor, Benita Pożoga, Justyna Scheuring, Jarosław Solecki, Zbigniew Tomaszczuk, Karolina Tylka, Marek Wasilewski, Marcelina Wojciechowska / kurator: Grzegorz Grzesik
  • Ewa Zarzycka / Wszystko inaczej / wystąpienie, wystawa
  • Piotr Kurka / Rzeczy, które wracają / obiekty
  • InSEA 5th european congress / konferencja
  • DREAMCATCHER, International Video Art and Short Film Festival, Kijów / artyści reprezentujący Galerię ON: Hubert Czerepok, Sylwia Górak, Grzegorz Grzesik, Monika Krzyżaniak, Magdalena Marciniak, Natalia Martisewicz, Zuzanna Niespor, Benita Pożoga, Justyna Scheuring, Jarosław Solecki, Zbigniew Tomaszczuk, Karolina Tylka, Marek Wasilewski, Marcelina Wojciechowska
  • (ESF) EXTRA SHORT FILM FESTIVAL NOWOSYBIRSK, prezentacje wyboru filmów artystów z zachodniej Syberii: Dmitry Bulnygin (prowadzenie), Slawa Mizin, Konstantyn Skotnikow, Maxim Zonow / Galeria Miejska Arsenał, Poznań
  • Christian Tomaszewski (USA) / Moje własne odbicie nie zawodzi mnie / instalacja multimedialna
  • FORUM GALERII I INNYCH MIEJSC SZTUKI W POLSCE / Galeria Wyspa i CSW Łaźnia, Gdańsk / uczestnicy konferencji ze strony Galerii ON: Hubert Czerepok, Joanna Hoffmann, Sławek Sobczak, Anna Tyczyńska / uczestniczka wystawy ze strony Galerii ON: Izabella Gustowska
  • Hubert Czerepok / Alles ist schlecht / akcja na trasie Poznań – Świecko
  • Paul Panhuysen / Synthetic Nature / instalacja dźwiękowa
  • Zbigniew Rogalski / Child in time / wideoinstalacja (w samochodzie zaparkowanym na ul. Kościuszki)
  • NA ZIMNO I NA GORĄCO / cykl performance’s / artyści: Vincent Bruijn, Sylwia Górak, Jarosław Solecki, Magdalena Marciniak, Elżbieta Łanda, Jagna Ciuchta, Zuzanna Niespor, Jakub Bąkowski, Paweł Kaszczyński, Daniel Rumiancew
  • Dorota Miroń / Do wynajęcia lub na sprzedaż / instalacja
  • Piotr Parda / instalacja
  • Marcelina Wojciechowska / Od Jowisza do Komet / instalacja
  • Elżbieta Jabłońska / Przenoszenie obiektów sztuki / instalacja / Przez żołądek do serca / akcja
  • Alicja Żebrowska, Dziwne stany istnienia, kuratorka Monika Bakke
  • POŚWIATY – Antoniemu Mikołajczykowi / wystawa zbiorowa / artyści: Antoni Mikołajczyk, Thomas Bartels (D), Carlo Bernardini (I), Mirosław Filonik, Łukasz Skąpski, Zbigniew Taszycki, Anna Tretter (D) , Michael Wittassek (D) , Raimund van Well (D) / kuratorzy: Maria Szpakowska-Mikołajczyk, Sławek Sobczak / wystawa zrealizowana w przestrzeniach CSW Inner Spaces Multimedia w Poznaniu i Galerii ON
  • Charlie Citron (USA) / Joe goes around the World / kurator: Wojciech Łazarczyk
  • SOUND / artyści: Sebastian Grzesiak, Konrad Smoleński, Cezary Hładki, Marta Szkudlarek, Mariusz Harmasz, Michał Rajchęba, Kuba Kapral, Wojciech Hoffmann, Maciej Krych / akcje, instalacje muzyczne / kuratorzy: Sebastian Grzesiak, Konrad Smoleński
  • Anna Tretter (D) / Małe domki przystanków autobusowych / wideoinstalacja
  • Anna Tyczyńska / Insomnia / instalacja, akcja
  • Wojciech Duda / Porozmawiajmy o muzyce poważnie / instalacja, akcja, z udziałem kwartetu muzycznego Piotra Bosackiego
  • NOTORESTE 4 / udział w międzynarodowych spotkaniach artystycznych / uczestnicy ze strony Galerii ON: Jagna Ciuchta, Sebastian Grzesiak, Zuzanna Niespor, Konrad Smoleński, Sławek Sobczak, Anna Tyczyńska / koordynatorka: Anna Tyczyńska / miejsce: Montescaglioso, Włochy
  • Rafał Jakubowicz / OUT THERE / instalacja / Arbeitsdisziplin / karta pocztowa
  • Karol Ciechanowski / Machiny / instalacje i obiekty mobilne
  • Andreas Siefert (D) / Dropshadow / interaktywna instalacja multimedialna
  • Zbigniew Taszycki / instalacja
  • DWIE WIEŻE / wystawa zbiorowa / artyści: Sławomir Decyk, Wojciech Hoffmann, Marcin Nowicki, Marek Glinkowski, Marek Noniewicz, Konrad Smoleński / wystawa kuratorowana przez studentów Wydziału Edukacji Artystycznej / koordynator: Paweł Polit
  • POD PRĄD / polsko-brytyjsko-węgierska wystawa poplenerowa / pokazy, akcje
  • OPERA / wystawa z cyklu Pracownia – pracownia prof. Wojciecha Bruszewskiego UMK / artyści: Dawid Marcinkowski, Kinga Eliasz, Honorata Pionke, Yola Lubomska, Agata Oleksiak, Ewa Demianiuk, Agnieszka Melerska, Iwona Nowak, Joanna Chołaoecińska, Anna Bąk, Magdalena Kuyath, Kamila Więcławska, Przemysław Obarski, Anna Szubińska, Magdalena Królak , Magdalena Jurgielewicz, Krystyna Drozd, Monika Hein, Dorota Karlikowska, Jacek Kościuszko, Łukasz Romanow, Łukasz Wiese
  • MIEJSCA IDEI – IDEE MIEJSCA VI / sympozjum galerii i innych miejsc sztuki w Polsce
  • WOBEC POZNANIA / wystawa przedstawicieli poznańskich galerii w ramach MIEJSCA IDEI – IDEE MIEJSCA VI / artyści: Katarzyna Kujawska, Mikołaj Poliński, Jacek Duliński, Wojciech Łazarczyk, Bernardo Giorgi, Adam Garnek, Sławomir Brzoska, Agata Michowska, Paweł Kruk, Rafał Bujnowski, Mirosław Kaczmarek / kurator: Sławek Sobczak / miejsce wystawy i współpraca organizacyjna: CSW Inner Spaces Multimedia
  • Miha Knific (SL) / Fade in / instalacja fotograficzna / kuratorka: Anna Tyczyńska
  • K_J_B / Still live / instalacja fotograficzna
  • Dorota Podlaska / Ziemia jest płaska / instalacja malarska / kuratorka: Anna Tyczyńska
  • OGLĄDAJĄC EUROPĘ / GUARDANDO L’EUROPA / 2 wystawy zbiorowe / artyści: Pino Barilla, Carlo Bernardini, Paolo Borelli, Emanuela Fiorelli, Jerzy Hejnowicz, Piotr C. Kowalski, Agata Michowska, Daniela Nenciulescu, Paolo Radi, Sławek Sobczak, Valdi Spagnulo, Anna Tyczyńska, Marek Wasilewski, Tomasz Wendland / kuratorka: Nadja Perilli / koordynacja: Marek Wasilewski, Tomasz Wendland i Sławek Sobczak / miejsca wystaw: Palazzo Calabriesi, Viterbo, Włochy, CSW Inner Spaces Multimedia, Poznań
  • Saskia Breitenreicher (D) / Not Just sunset / kurator: Marek Wasilewski
  • Marcus Lerviks (FIN) / Enter Tina Turner / instalacja multimedialna / kuratorka: Anna Tyczyńska
  • Justyna Scheuring / poezja wizualna / wystąpienie poetyckie
  • Iwona Majdan (Kanada) / The Love Project / akcja / koordynacja: Zbigniew Sobczuk (galeria Kont)
  • SPEJS [SPACE] / w ramach Galerii START / multimedialny festiwal artystyczny / artyści: Olga Lewicka, Karolina Kucia, Viola Tycz, Cezary Hładki, Krzysztof Cyoe Nowak, Aleksandra Maciejewska, Jan Poppenhagen, Wojtek Hoffmann, Istvan Dobi, Miklos Mecs, Ryszard Szpytman, Kondijk, Mariusz Harmasz, Rajchemba/Kapral, Cebo/ Górak, Cebo/Rajchemba, Bura3ki Trio, Bergamot, Wunderteam omela / kuratorzy: Sebastian Grzesiak, Konrad Smoleński

 

  • Marta Mielczarska, Aneta Bartosiuk / instalacje
  • Dominik Złotkowski / Spowiedź. Dogmat / performance
  • Andrzej Syska / Kokony / interaktywna wideoinstalacja / kuratorzy: S. Sobczak, J. Hoffmann
  • Paweł Kruk / Messiah College + Foundation / wideoinstalacja / kurator: S. Sobczak
  • Cezary Bodzianowski / Na okrągło / performance / miejsce: D.H. Okrąglak, Poznań / kuratorka: A. Tyczyńska
  • Joanna Hoffmann / Ukryta melodia, w poszukiwaniu dźwięku / instalacja / kuratorka: A. Michowska
  • MIĘDZY TOBĄ A MNĄ, ŁZA / wieczór współczesnej choreografii / tancerze: Anna Kołek, Vader-Zbigniew Karalus, Agnieszka Błacha / kuratorka: A. Michowska
  • Jacek Dłużewski / O statkach i lądzie / obrazy / kuratorka: A. Tyczyńska
  • NIGHT HORSE / wystawa zbiorowa / artyści: Niki Kyriakidou, Alex Hidal i Simon Streather (UK) / obiekty / kuratorka: Joanna Hoffmann
  • ZNACZENIA RUCHOMEGO OBRAZU / pokaz filmów wideo / artyści: Marius Dybwad-Brandruda, AnalIa Segala, Mathieus Borysevicz, Luisa Merino, Ariadn Capasso, Claudia Sohrens, Luis Rabbia, Monika Bravo, Alejander Fernandez, Andrea Juana / koordynator: Marek Wasilewski
  • Wystawa z cyklu PRACOWNIA – pracownia Konrada Kuzyszyna z ASP Łódź / artyści: Anna Orlikowska, Karolina Grudzińska, Justyna Zajączkowska, Greg Gonsior & Anna Brzezańska, Łukasz Ogórek, Ilona Forys, Arkadiusz Augustyniak, Radosław Boruszak / kuratorzy: K. Kuzyszyn i S. Sobczak DZIEŃ DOBRY PANIE COUBERT / wystaw zbiorowa / artyści: Leszek Knaflewski, Piotr Kurka, Stefan Wojnecki, Marcin Berdyszak, Sławomir Brzoska, Zbyszko Trzeciakowski, Jan Berdyszak, Izabella Gustowska, Krzysztof J. Baranowski, Joanna Hoffmann, Sławek Sobczak, Norbert Skupniewicz / oraz wykład prof. Alicji Kępińskiej / wystawa kuratorowana przez studentów wydziału Edukacji Artystycznej ASP / koordynator: Paweł Polit
  • EUROscreen21 – Dom – Europejski / projekt sztuki wideo i nowych mediów / międzynarodowy pokaz 40 krótkich filmów wideo / autorzy filmów: Elastic group, Nikos Giavropoulos, ReMI, Margarita Stavraki, Michael Sallam, Nora Martirosyan, Andreas Gedin, Ventsislav Zankov, Jan Verbeek, Tjader-Knight inc, Juanjo Fernandez, Anke Schafer, Anita Sarosi, Judith Nothnagel, Joanna Rajkowska, Tanja Vujinovic & Zvonka Simcic, Ivar Smedstad, Anouk de Clercq, Selda Asal, Benjamin Fleig, Nikos Papadimitriou, Ella Constantinescu, Andrei Fadeev, Bjargey Ólafsdóttir, Steve Hawley, Mira Heija, Hercli Bundi, Csongor Gaspar, Sabine Ruff, Javor Gardev & Kalin Nikolov, Gair Dunlop, Lilia Perez Romero, Robert Lisek, Lari
  • ks & Aris Ionas, Johanna Lecklin, Bernd Oppl, Gregory Chatonsky / koordynator: Ryszard W. Kluszczyński
  • Jerzy Hejnowicz / Horyzont zdarzeń / instalacja / kuratorka: A. Tyczyńska
  • Wojciech Hoffmann, Konrad Smoleński / Rok po dyplomie / instalacja interaktywna, koncert / kurator: S. Sobczak
  • Mike Hantz / w ramach Biennale Sztuki dla Dziecka / warsztaty twórcze dla dzieci, organizowane przez Ośrodek Sztuki dla Dziecka w Poznaniu / koordynatorka: Agnieszka Krajewska
  • Leszek Lewandowski / Imaginoskopy / obiekty / kuratorka: A. Michowska
  • ONe-ONi – 25 LAT GALERII ON / wystawa zbiorowa / artyści: Hubert Czerepok, Sebastian Grzesiak, Izabella Gustowska, Joanna Hoffmann, Agata Michowska, Andrzej Pepłoński, Krystyna Piotrowska, Konrad Smoleński, Sławek Sobczak, Anna Tyczyńska / współpraca i miejsce wystawy: CSW Inner Spaces Multimedia / kurator S. Sobczak
  • Marek Glinkowski / Obrazy i obrazki, Polska I połowa XXI wieku / instalacja / kuratorka: A. Tyczyńska
  • INNI i Piotr C. Kowalski / kuratorka: A. Tyczyńska
  • Katarzyna Majak / Rooms / kuratorka: A. Tyczyńska
  • Jarosław Klupś / Autotwory / kuratorka: A. Tyczyńska
  • WYJŚCIE WEJŚCIE / wystawa zbiorowa Galerii ENTROPIA / artyści: Mira Boczniowicz & Andrzej Urbański, Przemysław Sanecki, Olga Lewicka, Julita Gielzak, Alicja Jodko, Paweł Bartosz Syposz, Marcin Harlender, Mariusz Jodko / kuratorzy: Alicja i Mariusz Jodko
  • SODOMICI /akcja, wystawa zbiorowa / artyści: Mariusz Harmasz, Konrad Smoleński, Michał Rajchęba, Wojciech Bąkowski, Piotr Bosacki / kurator: Mariusz Harmasz
  • Jan Świdziński / Bali / performance, spotkanie / kuratorka: A. Tyczyńska
  • Maciej Kurak / Sweet Harmony / instalacja / kuratorzy: S. Sobczak, Justyna Kowalska / miejsce wystawy: mieszkanie prywatne przy ul. Wierzbięcice 30/4, Poznań
  • FOCUS-POKUS / wystawa zbiorowa „artystów nowojorskich”: Consuelo Fernandez Luaces, Mimi Lazarovich, Ifan Mojech, Hatake Nakamura, Rachel Sonbach, fotografia / wideo, multimedia / kurator: Marek Wasilewski
  • PDM – MEDIA SZTUKI / wystawa z cyklu Pracownia – Pracownia Działań Medialnych prof. Antoniego Porczaka z ASP w Krakowie / artyści: Marcin Boni, Mariusz Front, Artur Grabowski, Annette Jonak, Małgorzata Markiewicz, Krzysztof Mazur, Ewa Szczyrek, kuratorzy S. Sobczak, M. Front
  • George Saxon & David Ferry / Double Gaze / projekcje wideo, obiekty / kuratorka: Joanna Hoffmann
  • POZNAŃ ART NOW / wystawa zbiorowa / artyści: Marcin Berdyszak, Jan Berdyszak, Sławomir Brzoska, Adam Garnek, Izabella Gustowska, Jerzy Hejnowicz, Joanna Hoffmann, Jacek Jagielski, Mirosław Kaczmarek, Piotr C. Kowalski & Joanna Janiak, Leszek Knaflewski, Maciej Kurak, Piotr Kurka, Agata Michowska, Andrzej Pepłoński, Konrad Smoleński, Krzysztof Sołowiej, Zbigniew Taszycki, Anna Tyczyńska, Marek Wasilewski, Tomasz Wendland, grupa Bergamot (Raman Tratsiuk, Volga Maslovskaya), grupa Wunderteam (Wojciech Duda, Rafał Jakubowicz, Paweł Kaszczyński, Maciej Kurak) / koncepcja: Tomasz Wendland, Sławek Sobczak / kurator: Sławek Sobczak / współpraca organizacyjna: Aurelia Mandziuk (Galeria Patio), Tomasz Wendland (IF Museum Inner Spaces) / wystawa towarzysząca Łódź Biennale i prezentowana na terenie WSHE w Łodzi
  • Marta Jurkowska / Litania do super bohaterki / wideo / kurator: S. Sobczak
  • Anna Pawłowska-Klimczak / Nowa Realizacja / akcja, instalacja / kurator: S. Sobczak
  • Martin Zet / Tanecek / akcja, instalacja wideo / kuratorzy: MWasilewski i A. Michowska
  • Hartmut Stockter / Day Trip tool Box / obiekty, wideo / kurator: J. Hoffmann
  • Karolina Wysocka / Free Floating Anxiety / instalacja / kuratorka: A. Michowska
  • SCHÄTZE AUS DEM UNTERGRUND / TRESSUERS FRUM THE UNDERGROUND / SKARBY Z PODZIEMIA / artyści: Wojciech Bąkowski, ZF Końcówka Mocy, Kuba Kapral, Leon, Adam Ptaszyńki, Natalia Fidorczuk, Konrad Smoleński, Pornoboss, Jan Poppenhagen, Axel Hartwig, Marek Plichta, Carlo Siebert, Axel Hartwig, Mathias Bieber + Ivo Sachs, Björn Ewers, Jan Poppenhagen / kuratorzy: Konrad Smoleński, Jan Poppenhagen
  • Paweł Kaszczyński / Advocatus Noster – Defende Nos! (Obrońco Nasz – Obroń Nas!) / kurator: S. Sobczak
  • Agnieszka Rek-Lipczyńska, Jerzy Lipczyński / Razem, znaczy osobno / obiekty / kuratorka: A. Tyczyńska / w ramach prezentacji Galerii Amfilada ze Szczecina
  • Agata Zbylut / Jestem niczyja / fotografia, obiekty, instalacja / kuratorka: A. Tyczyńska
  • 4! (CZTERY SILNIA) / instalacje, obiekty
  • Marcin Łodyga / performance
  • Sławek Sobczak / Tsunami / instalacja / kuratorka: A. Tyczyńska
  • Dominik Lejman / Monofobia / wideoinstalacje / kurator: S. Sobczak / współpraca: Marika Zamojska
  • UN/REAL? / wystawa zbiorowa / artyści: Centreal, CUKT, Oskar Dawicki, Jacek Niegoda, Przemysław Sanecki, Kijewski&Kocur, Grzegorz Klaman, Jarosław Kozakiewicz, Mateusz Pęk, Robert Rumas, Jan Simon, Twożywo / miejsce: IF Museum Inner Spaces / instalacje, obiekty, wideo / kuratorka: Agata Rogoś
  • Pascale Komarnicki / Permanent vacation / obiekty, instalacje, wideo / kurator: S. Sobczak
  • Stephen Wiliams / Surveillance / instalacja / kuratorka: J. Hoffmann
  • 1 METR = 100 CENTYMETRÓW / wystawa zbiorowa młodej sztuki rumuńskiej / artyści: Oana Felipov, Aurel Cornea, Costel Chirila, Liliana Basarab / obiekty, instalacja / kuratorka: Ewa Dominiak
  • uczestnictwo w ART POZNAŃ 2005 / artyści: Joanna Hoffmann, Dominik Lejman, Antonina de Lody, Małgorzata Szymankiewicz, Yellow Filds project / wideoinstalacje, malarstwo / kuratorka: A. Michowska
  • Janek Simon / Zakaz gry w piłkę / obiekty, instalacje interaktywne / kuratorka: A. Tyczyńska
  • SZCZERZE? / FRANKLY? / wystawa zbiorowa / artyści: Gio Di Angelo, Steven Hughes, Luis Nixon, Tim Murphy (UK) / wideoinstalacje / kuratorka: Katarzyna Kujawska-Murphy
  • Katherine Bull / wystawa w ramach projektu IMPACT 4, Data capture: in the field / performance, instalacja / kuratorka: J. Hoffmann
  • KONTAKT – KONTEKST / wystawa zbiorowa / artyści: Anna Baumgart, Izabella Gustowska, Joanna Hoffmann, Konrad Kuzyszyn, Dominik Lejman, Konrad Smolenski, Sławomir Sobczak, Tomasz Wendland, grupa Wunderteam / kuratorzy: Susanne Grube, Tomasz Wendland, Hanna Kuśmirek / miejsca: Kunstlerforum, galeria Victoria b, Bonn oraz Kunstmuseum Bonn, Galeria Miejska Arsenał Poznań / wystawa zrealizowana wspólnie przez IF Museum, galerię ProjektOR i Galerię ON
  • PLATFORMA ARTYSTYCZNA FOKUS PREZENTUJE / artyści: Joanna Hoffmann, Agata Michowska, Sławomir Sobczak, Anna Tyczyńska, Marek Wasilewski / wystawa Galerii ON na 2. Berliner Kunstsalon / kuratorka: A. Tyczyńska / miejsce: Arena, Berlin
  • POZNAŃ ART NOW II / wystawa zbiorowa / artyści: Sławomir Brzoska, Izabella Gustowska, Joanna Hoffmann, Mirosław Kaczmarek, Piotr Kurka, Agata Michowska, Andrzej Pepłoński, Sławomir Sobczak, Anna Tyczyńska, Marek Wasilewski, Tomasz Wendland, grupa Wunderteam / kurator: S. Sobczak / miejsce: Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała
  • Anna Płotnicka / Trzymam się powietrza / instalacja, wideo, fotografia / kuratorka: A. Tyczyńska
  • Jacek Jagielski / Pogłos / instalacja / kuratorka: A. Tyczyńska
  • Alicja Lewicka / Lampka nocna / instalacje i wideo / kurator: S. Sobczak
  • Łukasz Ogórek / Wystawa indywidualna / instalacja / kuratorka:A. Michowska

2006

  • Anna Krenz / Siedmiu wspaniałych / obiekty / kuratorka: A. Tyczyńska
  • ARTCUBE / poznańska część projektu / artystka: Agnieszka Kalinowska / projekt Galerii Program z Warszawy / koordynatorka: Ewelina Lisik
  • COMA / reprezentacja Galerii ON w Galerii Sektor I / artyści: Joanna Hoffmann, Agata Michowska, Sławomir Sobczak, Małgorzta Szymankiewicz, Sabina Ścisłowicz, Anna Tyczyńska / kuratorka: A. Michowska / miejsce: Galeria Sektor I, Katowice
  • z cyklu PRACOWNIA – studenci Pracowni Rzeźby prof. Jacka Jagielskiego i Dawida Szafrańskiego / artyści: Małgorzata Karczewska, Bożena Mazurkiewicz, Katarzyna Prusak, Małgorzata Rzempowska, Danuta Zielińska-Walkowiak
  • Andrzej Wasilewski / Transfuzja_#01(betatest) / instalacja interaktywna / kurator: S. Sobczak
  • ARTMANIA, Chęć patrzenia / pokaz wideo-artu w poznańskich uczelniach: Wydział Nauk Społecznych, Collegium Novum i Collegium Hipolita Cegielskiego – UAM, Akademia Muzyczna I.J.Paderewskiego / artyści: Michał Brzeziński, Gniewko Falana, Marek Glinkowski, Łukasz Gronowski, grupa Bergamot, grupa NU.DA, grupa Złodzieje Czasu, Justyna Ptak / kuratorka: Agata Fedeńczuk
  • Łukasz Skąpski / Maszyny / fotografia, kurator: S. Sobczak
  • Mirosław Bałka / Kategorie / rzeźba / kurator: Marek Wasilewski
  • Jerzy Hejnowicz / Mayday / instalacja
  • Anna Wybierała / Wintry Room / instalacje / kurator: S. Sobczak
  • Aleksandra Gerlach / Biorę wszystko do siebie / rzeźba, animacja / kurator: Wojciech Bąkowski
  • 4! (cztery silnia) / Timeless / instalacje multimedialne / kurator: S. Sobczak
  • Susanne Krell (D) / Gmachy idei – otwarte/zamknięte / instalacja / kuratorka: A. Tyczyńska
  • HANGING TOGETHER / wystawa zbiorowa / artyści: Nicola Carberry, Paul Eames, Carolyn Mason, Peter Russell, Karen Strang, Akcent / instalacje, obiekty, wideo / kuratorka: Joanna Hoffmann
  • Paul Rutkovsky (USA) / Transient / wykład i prezentacja
  • Bianka Rolando / Sono italiano vero / instalacja / kurator: S. Sobczak
  • FUNART / wystawa w ramach galerii stARTer / artyści: Daniel Szwed, Honza Zamojski, Magda Nawrot, Jakub Czyszczoń, Radek Szlaga, Jakub Jasiukiewicz, Konrad Smoleński, Mirosław Śmieiński / kuratorki: Ewa Dominiak, Anna Pięta, Marika Zamojska, Magdalena Korcz / miejsca: IF Museum i Galeria ON
  • TIMELESS 02 project / Four Factorial Group (4!), artyści: Paweł Dziemian, Marcin Gwiazdowski, Michał Grochowiak, Jakub Jasiukiewicz / w ramach 3. BERLINER KUNSTSALON / kuratorzy: A. Tyczyńska, S. Sobczak
  • UNFOLDING MEMORIS / wystawa zbiorowa / artyści: Adina On-Bar, Doron Furman, Iris Hever, Lilliana Kadichevski, Sala-Manca Collective (Izrael) / kuratorka: Lilliana Kadichevski
  • COME INTO MY WORLD – polska sztuka wideo / projekt wspólny: Centrum Sztuki Patio, Galerii ProjektO.R., IF Museum i Galerii ON, zrealizowany jako impreza towarzysząca II Łódź Biennale / artyści: Wojciech Bruszewski, Dorota Chilińska, Witosław Czerwonka, Gniewko Falana, Zuzanna Janin, Jarosław Kapuściński, Janek Koza, Konrad Kuzyszyn, Zbigniew Libera, Józef Robakowski, Sławomir Sobczak, Tomasz Wendland, Piotr Wyrzykowski, Wojciech Zamiara, Alicja Żebrowska / kuratorzy: Hanna Kuśmirek i Roman Bromboszcz / miejsce: WSHE, Łódź
  • Marek Wasilewski / Polski las / fotografia, wideo / kurator: S. Sobczak
  • Rodney LaTourelle / Colour Transfers / instalacja, obiekty / kuratorka: A. Tyczyńska
  • Jan Berdyszak / Negatyw – Pozytyw / prace fotograficzne / kurator: Witold Kanicki

2007

  • Marcin Sztukiewicz / Gry i zabawy / instalacje interaktywne
  • Sabina Ścisłowicz / Sui generis / instalacja wideo
  • Joseph Sallis / performance
  • Hanna Nowicka / jawa / instalacja
  • DR. JEKYLL AND MR. HYDE / wystawa zbiorowa / artyści: grupa Azorro, Hubert Czerepok, BBB Johannes Deimling, Marek Glinkowski, Dominik Popławski, Marek Wasilewski, Julita Wójcik / kuratorzy: Sławek Sobczak, Agnieszka Okrzeja
  • DR. JEKYLL AND MR. HYDE / sympozjum / uczestnicy: Roman Lewandowski, Jarosław Lubiak, Wojciech Kozłowski, Sławomir Sobczak, Monika Weychert-Waluszko, Agata Zbylut / moderator: Agnieszka Okrzeja
  • Andeas Sachsenmaier (D) / Go to the Limit / wideoinstalacje, kurator: S. Sobczak
  • Tomasz Matusewicz / Proste, równoległe, prostopadłe / Projekt galerii Profil CKZ / kurator: Waldemar Idzikowski
  • Joanna Tekla Woźniak / Niezdecydowanie / Indecision / instalacje / kuratorka: Agnieszka Okrzeja
  • Angelika Fojtuch i Anna Kalwajtys / ONE / performance / kuratorka: Agnieszka Okrzeja
  • UNFOLDING MEMORIS (2) – ON-line / wystawa zbiorowa / artyści: Joanna Hoffmann, Agata Michowska, Sławomir Sobczak, Anna Tyczyńska, Marek Wasilewski oraz Adina Bar-On (performance) / kuratorzy: Liliana Kadichewski, Marek Wasilewski / wystawa w New Gallery Jerozolima (Izrael)
  • Toine Horvers (NL) / Light self-portrait / performance, instalacja dżwiękowa / Live transmission / akcja / kuratorka: J. Hoffmann
  • Maria Wasilewska / Pauza / instalacja / kurator: Sławek Sobczak
  • Tomasz Mróz / Objawienie / instalacja (w ramach Azja/Europa Mediations) / kurator: S. Sobczak
  • DIALOG / seria akcji performatywnych / artyści: Elisa Andessner (A), Noemi Auer (A), Paulina Braun (PL), Angelika Fojtuch (PL), Anna Kalwajtys (PL), Nora Riedl (A), Wolfgang Tragseiler (A)
  • SZTUKA PUKA / akcja społeczno-artystyczna w poznańskich szkołach / artyści: Hubert Czerepok, Tatiana Czekalska & Leszek Golec, Pola Dwurnik, Grupa 4!, Piotr C. Kowalski, Krzysztof Łukomski, Sławomir Sobczak, Grzegorz Sztwiertnia, Karolina Wysocka / współpraca organizacyjna: Stowarzyszenie STARTER
  • Słaba Grupa (Katarzyna Szeszycka, Ewa Wawrów) / blubox / wideoinstalacja / kuratorka: A. Tyczyńska
  • Anna Klimczak / Blokowanie / instalacja, wideo / kuratorka: Agnieszka Okrzeja
  • Bogna Burska / Kawałek jadeitu / fotografia, filmy wideo / kuratorka: Izabela Kowalczyk
  • MALUTKIERYBKI / artyści: Ada Karczmarczyk, An On Bast i Mateusz Marcinowski, Fryderk Lisek, Luks, Przedwczesny (Wielki Karollini i Daniel Szwed), Mateusz Sadowski i Jan Szewczyk, tvOut & Fuki, Piotr Żyliński / kurator: Piotr Bosacki
  • Grupa 4! / Mortal Kombat / wideo / kurator: S. Sobczak

2008

  • Małgorzata Jabłońska, Piotr Szewczyk / Którędy do morza? / kuratorka: A. Tyczyńska
  • WHAT THE WORLD NEEDS NOW / wystawa inaugurująca nowy program Galerii ON, przejęcie kierownictwa Galerii ON przez Krzysztofa Łukomskiego
  • SZARA RZECZ / wystawa studentów z pracowni prof. Mirosława Bałki z ASP w Poznaniu
  • Marta Mariańska / z cyklu prezentacji młodych artystów FLASH!
  • Patrick Rimond / Hypnagogies / kurator: Sabina Czajkowska
  • Michael Fandel (D) / After the goldrush / fotografia, wideo
  • EPHEMEROPTERA / Wystawa studentów z pracowni prof. Sławomira Sobczaka, z cyklu prezentacji młodych artystów FLASH!
  • AUTOMATY / wystawa młodych artystów z Poznania i Opola pod opieką prof. Andrzeja Kostołowskiego
  • Katarzyna Krakowiak / Nowy projekt dla Poznania / Spotkania z artystką
  • MARRY THE BEAR / sztuka wideo z Finlandii / kuratorzy: Krzysztof Łukomski, Agata Rogoś, S. Waegelein / prezentacje także w galerii Enter w Poznaniu
  • SUMMER LOVE / wakacyjne spotkanie w galerii / projekcje wideo i fotografia
  • BERMUDA / wystawa artystów związanych z programem Galerii ON: Marty Mariańskiej, Julity Paluszkiewicz, Anety Mikołajczak / we współpracy z niemieckimi artystami w Annenkappel, Goerlitz / partnerzy: Instytut Polski w Lipsku i Oberlausitzer Kunstverein
  • Gabriela Galvan (Meksyk) / Rezydencja artystyczna / wystawa towarzysząca Mediations Biennale
  • Katarzyna Podgórska-Glonti / Pewnego dnia… / kuratorka: A. Tyczyńska
  • Christine Laquet (F) / A meaningful moment through a meaning(less) procent / kurator: K. Łukomski
  • STRIKE BLACK / międzynarodowy projekt artystyczny w ramach Konferencji Klimatycznej Change in Poznań / artyści: Oliver Ressler, Dominik Lejman, Tea Makipaa, Unni Gjertsen, Karolina Kowalska, Hubert Czerepok, Konrad Smoleński (projekt specjalny THE END na Cytadeli poznańskiej) i inni / kuratorzy: Krzysztof Łukomski, Agata Rogoś

2009

  • Ania i Adam Witkowscy, Tomek Kopcewicz / ITCH /
  • Mateusz Sadowski / Teeth behind the trees / z cyklu prezentacji młodych artystów FLASH!
  • Yuri Vassiliev (RU) / Russian red / partnerzy: Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu, Centrum Sztuki w Kaliningradzie, Instytut Filologii Rosyjskiej UAM w Poznaniu
  • Karolina Wysocka / Przyszłoroczny śnieg /
  • NOWA SZTUKA POZNANIA / wystawy intermedialne / 5 dyplomantów ASP z roku 2009 / partner ASP w Poznaniu / z cyklu prezentacji młodych artystów FLASH!
  • Sergiy Petlyuk (UA) / Dreams on Europe /
  • RETROGRADE IN THE DROMOSPHERE 1 / festiwal sztuki dźwięku / kurator: Jeff Gburek (USA)
  • RETROGRADE IN THE DROMOSPHERE 2 / festiwal sztuki dźwięku / kurator: Jeff Gburek (USA) / artyści m.in. z Berlina, Szwajcarii, USA, Torunia
  • Piotr Adamski / Karolina Brzuzan, rezydencja artystyczna oraz open studio / wystawa Kulawe dzikusy w dalekiej podróży
  • Alicja Karska / Aleksandra Went / rezydencja artystyczna / kuratorka: Agata Rogoś
  • KRESKI NA NIEBIE / artyści: m.in. Magdalena Starska, Seweryn Swacha, Maciej Kurak / kuratorka: Magdalena Komborska
  • THE LAST XMAS / studenci ASP w Poznaniu / kuratorka: Zuzanna Koszuta
  • MATCH-POINT / wideoprojekcje / artyści: Paweł Dziemian, Andrzej Karmasz, Emanuel Mathias, Christine Laquet, Bogna Burska, Przemysław Sanecki, Wojciech Hoffmann, Honza Zamojski / miejsce: Lotnisko Ławica, Poznań / w ramach działalności OBSCURATORS
  • Sławomir Kuśnierz / wystawa indywidualna / kurator: Krzysztof Łukomski

2010

  • Jakub Jasiukiewicz / prezentacja po rezydencji w Schloss Solitude / kurator: Krzysztof Łukomski
  • Marc Tobias Winterhagen / You can’t be serious / obiekty, wideo / podczas wernisażu live-performance James Shanahan + Marc Tobias Winterhagen / kurator: Krzysztof Łukomski
  • Festiwal performance PERFOLATRIA / artyści: Łukasz Głowacki, Ewa Świdzińska, Leo Devlin / kurator: Kamil Wnuk
  • PIERNIKOWA CHATKA / wystawa zbiorowa / artyści: Weronika Teplicka i Michał Tatarkiewicz, Ania Sobkowiak i Marcin Jarzyński, Bartek Zygmunt Siegmunt i Diana Ronnberg / kuratorzy: Magdalena Komborska i Seweryn Swacha
  • Jakub Jasiukiewicz / Dawka letalna / kurator: K.Łukomski
  • RETROGRADE IN THE DROMOSPHERE 3 / otwarty, improwizowany, audiowizualny i interaktywny event muzyczny / artyści i muzycy: Herve Boghossian (F), Dominik Gawara, Stefano Giust (I), HATI, NONSTATE / Maciej Ożóg, MELTWATER (PL/USA), Joanna Zielecka, Karolina Ossowska, Jeff Gburek, + DJ GROBBING THRISTLE / kurator: Jeff Gburek
  • Prezentacje młodych artystów Poznania / artyści: Maria Toboła, Adam Brocki i inni / prezentacja / Claudiu Lucaci / Rumunia
  • Bryan Zanisnik (USA) / Full dinner pail / Rezydencja artystyczna zakończona wystawą / kurator: Krzysztof Łukomski / druga część pokazu w Galerii AT, w ramach imprez towarzyszących MEDIATIONS Biennale 2010
  • PASTICCIO CZYLI PASZTET / wystawa zbiorowa / artyści: Michał Jankowski, Justyna Adamczyk, Dominik Lejman, Karolina Wysoka, Peter Ferko, Seweryn Swacha, Jakub Łączny / kuratorka: M. Komborska
  • Mateusz Choróbski / All these video artists / prace wideo
  • WYBORY / wystawa zbiorowa / artyści: Anna Brandy, Joanna Marek, Agnieszka Kłos, Natalia Kuberska, Dorota Piekarczyk, Olga Jaskowska, Agnieszka Kobyłecka, Agnieszka Ciszewska, Monika Słomczyńska / organizacja: UAP

2011

  • FASHION’S OBJECT / artyści: Tomasz Płonka, Pascale Heliot i Maciej Kurak, Magdalena Komborska, Maja Muciek, Kamila Mankus, Jacek Milewski / kuratorka: Magdalena Komborska
  • Zuzanna Bartoszek / Moloch/Nie wpuszczam / rysunki / część publiczna projektu prezentowana m.in. w przestrzeniach Ronda Kaponiera, Dworca Głównego PKP w Poznaniu (przejście podziemne na perony) / współpraca: ZDM w Poznaniu / kurator: K. Łukomski
  • Anna Nizio / Panie dzwonią dwa razy, panowie tylko raz / kuratorzy: Natalia Pichłacz i Jacek Zwierzyński
  • SERIOUS – TRUE ART – PRAWDZIWA SZTUKA? / artyści: Anna Gubernat, Iza Ołdak, Basia Pilch, Hubert Winniak i inni / kuratorka: Magdalena Komborska
  • Łukasz Sosiński / Silent break / kurator: K. Łukomski
  • Bartek Arobal / Poznańskie motyle / prezentacja / kuratorzy: Natalia Pichłacz, Jacek Zwierzyński, grupa Sukces
  • Maciej Sieńczyk / Polisario / kurator: Kuba Woynarowski
  • OD NOWA! / cykl twórczych spotkań studentów UAM i UAP
  • PATRZEĆ A WIDZIEĆ / konferencja antropologiczna organizowana przez Sekcję Audiowizualną Instytutu Etnologii i Antropologii Kultury UAM
  • WRZOS / wystawa zbiorowa / artyści: Diana Ronnberg, Tomasz Siuda, Katarzyna Majak / kuratorka: Magdalena Komborska
  • Virgins Deluxe Edition / Original sin – Show / kuratorzy: Natalia Pichłacz, Jacek Zwierzyński, grupa Sukces
  • ECOROBOTY / kuratorka: Maria Skrzypczak / organizator: Europejskie Forum Studentów AEGEE – Poznań
  • Bogusz Bogatko / Na skraju (2) / kurator: K. Łukomski
  • 5 MIEJSC / wystawa zbiorowa / artyści: Ewa Juszkiewicz, Julia Kurek, Julita Malinowska, Renata Szułczyńska i Michał Zawada
  • Jindřich Štreit (CZ) / Błotnista pastorałka / Muddy pastorale / fotografia / organizator: Fundacja TRANZYT
  • FOTOLEGENDY / edukacyjny projekt fotograficzny dla młodzieży
  • URBAN NATURE / artyści: Eva Lis, Maciej Łepkowski, JoannaTekla Woźniak oraz goście / fotografia / kuratorka: JoannaTekla Woźniak
  • Anka Leśniak / Fading Traces / projekcje / projekt autorski cz. 1
  • ZAREJESTROWANE / projekt autorski Anki Leśniak cz. 2 / artystki biorące udział w projekcie: Karolina Breguła, Izabela Chamczyk, Agnieszka Chojnacka, Iwona Demko, Monika Drożyńska, Magda Komborska, Anka Leśniak, Violka Kuś, Katarzyna Majak, Kamila Mankus

2012

  • STILL_ON / wystawa zbiorowa w byłej synagodze / artyści/uczestnicy: Monika Bakke, Erik Bakke, Mirosław Bałka, Jan Berdyszak, Marcin Berdyszak, Grupa Bergamot , Bogna Burska, Sławomira Chorążyczewska, Hubert Czerepok, Ewa Dominiak, Wojciech Duda, Dariusz Fodczuk, Joanna Fodczuk, Marek Glinkowski, Dariusz Głowacki, Leszek Golec & Tatiana Czekalska, Jan Gryka, Magdalena Gryska, Sebastian Grzesiak, Jacek Gulczyński, Izabella Gustowska, Łukasz Guzek, Joanna Hoffmann-Dietrich, Toine Horvers, Joanna Imielska, Elżbieta Jabłońska, Rafał Jakubowicz, Jakub Jasiukiewicz, Mariusz i Alicja Jodko, Marta Jurkowska, Mirosław Kaczmarek, Paweł Kaszczyński, Anna Klimczak, Jarosław Klupś, Magda Komborska, Pascale Komarnicki, Piotr Komarnicki, Paulina Komorowska Birger, Piotr C. Kowalski, Wojciech Kozłowski, Anna Krenz, Danuta Krupska, Maciej Kurak, Piotr Kurka, Michael Kurzwelly, Konrad Kuzyszyn, Dominik Lejman, Anna Leśniak, Andrzej Leśnik, Alicja Lewicka, Jerzy Lipczyński, Wojciech Łazarczyk, Krzysztof Łukomski, Janusz Marciniak, Waldemar Masztalerz, Agata Michowska, Misietupodoba, Tomasz Mróz, Wojciech Müller, Anna Nawrot, Hanna Nowicka, Grzegorz Nowicki, Łukasz Ogórek, Liliana Orbach, Cezary Ostrowski, Mirosław Pawłowski, Andrzej Pepłoński, Krystyna Piotrowska, Anna Płotnicka, Katarzyna Podgórska-Glonti, Agnieszka Rek-Lipczyńska, Daniel Rumiancew, Mateusz Sadowski, Przemysław Sanecki, Justyna Scheuring, Janek Simon, Konrad Smoleński, Sławomir Sobczak, Danuta Sołowiej, Krzysztof Sołowiej, Marian Stępak, Andrzej Syska, Katarzyna Szeszycka, Marcin Sztukiewicz, Marcin Szydłowski, Małgorzata Szymankiewicz, Jan Świdziński, Artur Tajber, Zbigniew Taszycki, CT Jasper (Christian Tomaszewski), Anna Tyczyńska, Andrzej K. Urbański, Zbigniew Warpechowski, Maria Wasilewska, Andrzej Wasilewski, Marek Wasilewski,  Tomasz Wendland, Andrzej Wielgosz, Tobias Winterhagen, Anna Witkowska, Kamil Wnuk, Danuta Wojciechowska, Waldemar Wojciechowski, Bogdan Wojtasiak, Tekla Woźniak, Ewa Zarzycka, Andrzej Zdanowicz, Lidia Zielińska, Alicja Żebrowska / kuratorzy: Krzysztof Łukomski, Sławomir Sobczak, Anna Tyczyńska